Ознака: Кризен штаб

Димитриевски: Не очекував дека ќе има позитивни тестови на членови на...

Со оглед на тоа што првиот тест беше негативен пред две недели, а немавме никакви симптоми, најмалку очекував дека ќе има позитивни тестови од...

Филипче: Да знаевме дека чекаат резултати, ќе се организиравме поинаку

Министерот за здравство Венко Филипче, на вечерашната прес-конференција, која ја одржа од дома, со оглед на тоа што е во самоизолација, рече дека владините...

Охрид бара да се редуцира движењето кон Струга и обратно

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со коронавирусот ковид-19, во согласност со мерките и препораките на Владата за ограничено движење, упати...

Кризниот штаб ги разгледа предлозите и мерките за коронавирусот

Главниот координативен кризен штаб, со кој претседаваше претседателот на Владата, Оливер Спасовски, ја одржа првата седница. На состанокот беа презентирани најновите информации од Комисијата за...

Кризниот штаб на општината Ѓорче Петров подготвен за снег

Општината Ѓорче Петров и нејзиниот кризен штаб се подготвени за зимски услови. Надлежните од локалната самоуправа информираат дека се утврдени кризните точки, а екипите...