Ознака: Кризен штаб

По нападите на Иран врз Иразел МНР формира Кризен штаб за...

По синоќешните напади на Иран врз Израел министерот за надворешни работи Бујар Османи донел одлука за формирање Кризен штаб чија примарна задача е да...

Кризниот штаб на Град Скопје заседава, дел од градоначалниците се самоорганизираа...

Во Град Скопје вечерва заседава Кризниот штаб за актуелните случувања во „Комунална хигиена“. Дел од медиумите вечерва јавија дека е тензично пред просториите на „Комунална...

Кризниот штаб вечерва ќе решава за почетокот на второто полугодие

Кризниот штаб ќе има состанок од 20 часот, на кој во консултација со Комисијата за заразни болести, треба да се разгледа прашањето за почетокот...

Главниот кризен штаб ќе одлучува за новите мерки

Комисијата за заштита од заразни болести препорача нови мерки за сите вработени во јавниот сектор, кои во иднина за да дојдат на работа ќе...

Кризниот штаб оцени дека се создадени услови за почеток на школската...

На седницата на Главниот координативен кризен штаб на Владата од страна на ресорното министерство било предложено образовниот процес да се одвива со физичко присуство,...

Од утре маски само на затворено, свадби со музика и публика...

Од утре, 1 јуни, да се укине обврската за носење маски на отворено, да се дозволат свадби со музика со максимум 100 гости, да...

Кризниот штаб предлага полицискиот час да почнува од 23 часот

Главниот координативен кризен штаб го поддржа предлогот на Министерството за здравство за измена на времетраењето на забраната за движење, односно полицискиот час да почнува...

Кон: Луѓето се недисциплинирани, никој не ги почитува мерките

Членот на српскиот Кризен штаб, Предраг Кон, денес истакна дека луѓето се крајно недисциплинирани и дека е задолжително да се носат маски во градините...

Пендаровски: Да се почитуваат мерките додека не се создадат услови за...

Додека не се создадат услови за масовна имунизација на населението, граѓаните треба да продолжат со совесно и одговорно однесување и да ги почитуваат превентивните...

Кризниот штаб од Битола апелира да се почитуваат мерките

Штабот за заштита и спасување на општина Битола денес преку ЗУМ апликацијата одржa состанок. На состанокот се разговараше за актуелната здравствена состојба во општина...