Ознака: кражби

Лоша e безбедносна ситуација во Турција, вели шефот на хрватскиот спасувачки...

Спасувачките тимови во Турција сè повеќе се соочуваат со влошена безбедносна ситуација, поради што австрискиот, германскиот и израелскиот тим ја суспендураа својата работа. Шефот...

Расчистени 14 тешки кражби, обиди за тешки кражби и кражби во...

Тетовската полиција информира дека денеска е поднесена кривична пријава за четири лица со што се расчистени 14 тешки кражби, обиди за тешки кражби и...

Двојна добивка наместо дупло голо

Енергетската криза и затемнувањето и исклучувањето на уличното осветлување доведоа до еден нов феномен на зголемен број кражби и кривични дела во вечерните часови. И статистиката...

Темницата и кражбите влегуваат во „криминална коалиција“

Рестрикциите на уличното осветлување го зголемија бројот на кражби во вечерните часови До редакцијата на „Нова Македонија“ пристигнаа голем број поплаки од страна на загрижени...

Граѓаните плаќаат само за потрошената струја, кражбите се на товар на...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) не ги признава кражбите на електрична енергија во крајната цена и истите се на товар директно...

Во празните домови удираат „громови“

ТРЕВОГА: ЛЕТОТО И ОДМОРИТЕ СЕ МАГНЕТ ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ Истражувачите успеале да докажат дека во летниот период најмногу се реализираат кражби во домовите. Според оваа студија,...

Тетовец извршил повеќе тешки кражби на подрачјето на Теарце

МВР информира дека вчера во 14.40 часот полициски службеници од Полициското одделение Теарце го лишиле од слобода Д.М. (34) од тетовска Вратница. За него постои основано сомнение...

Скопјанка крадела низ Гази Баба

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка осомничена за кражби на подрачјето на Гази Баба. Според информациите на МВР, вчера е приведена Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за...

Летото ни носи повеќе кражби

Од Министерството за внатрешни работи велат дека во однос на заштитата на вредните предмети, кога заминуваат од својот дом граѓаните треба да бидат особено...

Поплавените куќи, мета на арамии во Германија

Арамиите ја искористуваат ситуацијата со поплавите во Германија, напуштените куќи се мета на крадци, информираат медиумите во таа земја. Според написите, напуштените продавници, златари и...