Ознака: КОШАРКАРИТЕ

Во НБА се бара решение за одмор на кошаркарите

Иако постои консензус дека лигата има проблеми, не постои консензус како да се решат тие проблеми, пишува АП Тренерот на Голден стејт, Стив Кер, сака...

Кошаркарите убедливо поразени од Црна Гора

Сениорската репрезентација на Македонија загуби со 53-89, во пријателски меч што се одигра во Бар Кошаркарската репрезентација на Македонија убедливо е поразена со 53-89, во...

Кошаркарите од Маврово тргнуваат кон ЕП 2025

Нормално, пласман на едно ЕП по пауза од десет години би бил успех за оваа репрезентација. Ќе работиме една недела во Маврово. Нема да...

Јончевски ги објави кошаркарите за почеток на патот кон ЕП

На списокот има 24 кошаркари, а планирано е подготовките да почнат на 8 август, за средбите со Данска на гости и со Словачка дома...

Од денеска подготовки за решавачките мечеви за пласман на ЕП

Македонија на турнирот во Русија двапати треба да игра со Италија, која веќе обезбеди пласман на ЕП 2022, како една од државите-домаќини, а по...