Ознака: Копаоник

И во Србија падна првиот снег

На социјалните мрежи се појавија видеа од првите снегулки на Копаоник. - Како и секоја година, првиот снег сезонава ги израдува сите искрени љубители на...

Драган Бјелогрлиќ и Бранко Црвенковски меѓу учесниците на 27. Копаоник бизнис-форум

Дваесет и седмиот Копаоник бизнис-форум ќе се одржи од 1 до 4 март годинава во Конгресниот центар на хотел „Гранд“ на Копаоник, а централна...

Копаоник – балканска зимска убавица

Копаоник е голем планински масив во Србија, извонредно место не само во зимскиот период за скијање, туку и во летниот. Започнувајќи од планината Желин...

Македонците претпочитаат зимување надвор наместо дома

Покрај Боровец и Банско, во последниве години особено актуелно место за зимување во Бугарија е Пампорово, но има интерес и за сместувачките капацитети во...

Металурзите вредно работат на Копаоник

Утринските тренинзи се резервирани за физичка подготовка, а на попладневните тренинзи работиме на техничката и тактичката подготовка. Во вечерните часови со големо внимание ги...

Металург ги почна висинските подготовки на Копаоник

Во следните седум дена ракометарите на победникот на Купот на Македонија ќе работат на физичката, техничко-тактичката и на психолошка подготовка на екипата за новата...

Маж се разнесе со бомба на Копаоник

Маж на возраст од 49 години изврши самоубиство во вилата „Рај“ на Копаоник, објавија белградските медиуми. Како што се наведува, телото на Ј.Л. е пронајдено...