Ознака: компанија

Течниот природен гас увезен во Европа од Русија ги надмина испораките...

Додека Русија продолжува да „вози слалом“ низ низата санкции наметнати од западните сојузници поради војната во Украина, европскиот увоз на гас од Русија во...

За моделот „СУ7“ се чека и по седум месеци за испорака

Кинеската компанија „Шаоми“ направи вистински бум на пазарот на електрични автомобили Кинескиот технолошки гигант „Шаоми“, третиот по големина производител на паметни телефони во светот, направи...

Пригожин основал нова консултантска компанија во Белорусија

Шефот на руската паравоена група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, која се бореше на страната на Москва во Украина додека нејзините членови не организираа неуспешен бунт...

Чешка компанија затвори соларна централа откако произведе премногу енергија

Иако е позната изреката дека од вишок не боли глава, исклучок е примерот од Чешка поврзан со сончевата енергија. Една чешка компанија беше принудена да...

Ковачевски негира конфликт на интереси за договорот со компанијата на неговата...

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека нема конфликт на интереси со владината одлука компанијата, каде што има удел неговата сопруга, да дооформи градежна парцела во...

ЕСМ: Се подготвува документација за договори за снабдување со струја на...

ЕСМ продажба ја подготвува документацијата за склучување договори за снабдување со електрична енергија на компаниите и училиштата и како што најавуваат од компанијата во...

Кривична за компанија за канабис од Кочани и за нејзиниот управител...

Компанија за производство на канабис од Кочани и нејзиниот управител од Бугарија заработија кривична пријава поради сомнение дека при продажба на марихуана, дел од...

Ќе се истражува и компанијата што ги одобрила А-тестовите за болницата

Во однос на менаџирањето со болницата, во делот на системот за гасење на пожари, ќе почекаме резултат од истрагата, посочи министерот Венко Филипче на...

Компанија од Богота произведува станбени објекти од лушпи од кафе...

Компанија во Колумбија користи нуспроизвод од печење остатоци од кафе што се комбинираат со рециклирана пластика и на тој начин гради станбени објекти по...

Хакери ја нападнаа најголемата компанија за преработка на месо во светот

Најголемата светска компанија за преработка на месо, ЈБС, беше цел на софистициран кибернапад, поради што нејзините погони во Австралија, Канада и САД беа привремено...