Ознака: клубови

Клубовите од Премиер-лигата повторно планираат да го разгледаат ограничувањето на трошоците

ФУДБАЛ Клубовите од англиската фудбалска Премиер-лига гласаа за развој на планови за воведување ограничување на трошоците. Шеснаесет клуба ги одобрија предлозите за Премиер-лигата за комплетирање...

Тивок јануарски преоден рок

ФУДБАЛ Комбинираниот трошок на 20-те клуба во Англија е 100 милиони фунти, најниско ниво во јануари во сезона без ковид, од 60-те милиони фунти во...

Позајмени фудбалери против матични клубови

Луа-Луа, Нилсен, Куртоа, Кутињо, Мориентес, Коман, Фертонген се дел од играчите што како позајмени настапиле против матичниtте клубови и одиграле одлично За разлика од англиската...

Европските асоцијации на клубови и лиги, Здружението на фудбалски поддржувачи… против...

Челниците на Премиер-лигата се состанаа во четвртокот за да разговараат за долгорочните стратегиски планови за натпреварувањето пред редовниот состанок на акционерите. Спротивставувањето на новата...

Прилепските клубови најмасовни

На семинарот присуствуваа претставници на 15 клуба, членки на ЏФМ, со околу 50 спортски работници ЏУДО-СЕМИНАР ЗА ЛИЦЕНЦИРАЊЕ ТРЕНЕРИ И СУДИИ Прилепските џудо-клубови беа најмасовни на...

Османи: Бугарската заедница нека отвора клубови без провокативни имиња, а „Иван...

Ние ја охрабруваме бугарската заедница да се обедини во клубови, да отвори што повеќе клубови, меѓутоа не треба да ги повредуваат чувствата на останатите...

Се одбројуваат деновите за бришење на фашистичките називи

Како што одминува времето, не стивнуваат одгласите дека „релативно долгиот временски рок за усогласување на имињата на бугарските здруженија со изменетиот закон за граѓански...

Ковачевски: Културните клубови да ги зближуваат граѓаните, а не да создаваат...

Во нашата држава законите важат за сите без исклучок, така што се она што е во согласност со закон треба да биде спроведено. Точно...

Ковачевски укажа оти Мицкоски кажал дека е континуитет на Ванчо Михајлов,...

Заедничката историска комисија меѓу Северна Македонија и Бугарија одлуките ги носи со консензус и се имплементираат реципрочно, вели Ковачевски Историските прашања се дел од работата...

Миоки и Академик најуспешни клубови

На турнирот настапија 357 натпреварувачи од 34 џудо-клуба од девет држави ЏУДО - 11-ТИ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР „МИОКИ ОПЕН 2022“ Џудо-клубот Миоки од Скопје во женска и...