Ознака: клетки

Клетки од фетусот остануваат во мајчиното тело и по породувањето

Истражувањата покажаа дека клетки од фетусот остануваат во телото на мајката неколку години по породувањето. Тоа покажува дека поврзаноста помеѓу мајката и детето освен...

Клетки од мртво животно вратени во живот!

„Неверојатно, вџашени сме“, „ќе мора да ја редефинираме смртта“, „од мртов организам, назад, во жив“ се само некои од реакциите, и тоа не само...

Научниците ги подмладија клетките на кожата кај жена

Проф. Реик истакна дека истражувањето е во рана фаза и дека има неколку научни проблеми што треба да се надминат пред да се пресели...

Научници од Австралија откриле како се бори имунолошкиот систем со...

Австралиски научници велат дека идентификувале како се бори човечкиот имунолошки систем со коронавирусот, пренесе „Би-би-си“. Нивното истражување, објавено во списанието „Нејчр медисин“, покажува дека...