Ознака: кинески градежници

Трагедијата во Камбоџа отвори прашања за кинескиот градежен бум

Во Камбоџа постои голема загриженост за стандардите на кинеските градежни компании кои вршат градежни услуги, по неодамнешното уривање на зграда во земјата, пренесува „Гардијан“.  Тројца...