Ознака: Ким Хиок-чол

Тимот на Северна Кореја пристигна во Ханој во пресрет на вториот...

Специјалниот севернокорејски претставник за САД, Ким Хиок-чол синоќа пристигна во Ханој со севернокорејска делегација, пред одржувањето на самитот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и...