Ознака: катедралата Свети Петар и Павле

Бегалец од Руанда призна дека подметнал пожар во катедралата во Нант

Француските обвинители започнаа официјална истрага за осомничениот мигрант, откако тој призна дека подметнал пожар во катедрала од 15. век во Нант. Триесет и деветгодишниот маж,...