Ознака: исчезнат

МВР: Дваесет и деветгодишниот струмичанец на 6 декември влегол во Бугарија,...

Во врска со објавите на социјалните медиуми за лице М.Д.(29) од Струмица, кое се оддалечило од домот во Струмица, МВР денеска соопшти дека веднаш...

Седми ден се трага по исчезнат маж од село Теново

Веќе седум дена трае потрагата по Иса Рушити од село Теново, Општина Брвеница кој излегол од дома во периодот помеѓу 4 и 5 август...

ФОТО: Нуркачи специјалци од единицата Волци ја продолжуваат потрагата по исчезнатиот...

Потрагата по 29-годишното лице кое во попладневните часови на 29 јули оваа година исчезна во водите на вештачкото езеро Глажња во липковскиот регион, денес...

ВИДЕО: Три нуркачки тима на единицата Тигар ќе ја продолжат потрагата...

Продолжува потрагата во езерото Глажња по 30-годишното лице од липковското село Никуштак кое вчера влезе во водите на браната и не излезе. Три нуркачки тима...

Исчезнато 15-годишно момче од Чаир

Петнаесетгодишниот Фазли Фатлиу исчезнал вчера во скопската населба, Чаир. Момчето последен пат било видено од семејството околу 16 часот вчера напладне, а во моментот на...

МВР потврди: Пукано врз таткото на исчезнатиот Самоил

Полицијата потврди дека утринава во 8.38 часот, во скопската населба Аеродром, е пукано врз Љупчо Костадиновски, татко на исчезнатиот Самоил. Од МВР велат дека повредениот...

Потрагата по исчезнатиот во кратовско продолжува и со помош на кучиња...

Регионалниот Центар за управување со кризи Кратово известува дека и во текот на денешниот ден продолжува потрагата по изчезнатото 41-годишно лице со попреченост од...

Петти ден од потрагата на исчезнатиот во Крушевско: Го бараат и...

Центарот за управување со кризи (ЦУК) известува дека се уште не е пронајден Киро Пупоноски, кој се води како исчезнат во Крушевско. Денес е...

Стотина македонски војници и куче трагач се вклучуваат во потрагата на...

По барање на градоначалникот на Општина Крушево до Центарот за управување со кризи, денеска, во потрага по исчезнатото лице Киро Пупоноски во крушевско се...

ЦУК: Потрагата по исчезнатиот крушевчанец продолжува со повеќе луѓе и во...

Акцијата за пронаоѓање на исчезнатиот крушевчанец со нарушено психичко здравје и денеска продолжува, со проширувањето на периметарот на трагање и вклучување на повеќе луѓе,...