Ознака: истрели

Активисти тврдат дека на протест против мобилизација во Русија се испукани...

Полицијата во руската Република Дагестан испука предупредувачки истрели за да ги растера луѓето кои денеска протестираа против мобилизацијата на резервисти на армијата, информираа локални...

Пукање на аеродромот во Мексико Сити, има повредени

Утрово се слушнале истрели на Терминал 2 на меѓународниот аеродром во Мексико Сити, јавуваат локалните медиуми. Извештаите велат дека две или три лица се повредени,...

Кој пука во правната држава?

Според правниците, судиите и обвинителите, државниот апарат два-три дена по настанот каска со реакција, тој досега требало по автоматизам да биде активиран и да...

Истрелите во Косово се најсмртоносни за економијата

Штетното влијание од настаните во Косово најмногу може да се процени во економска смисла на зборот, бидејќи по вакви случувања никој од светот нема...