Ознака: илон маск

Илон Маск призна дека претeрувањето на Твитер му создава проблеми

Соосновачот и извршен директор на „Тесла“ и на „Спејс екс“, милијардерот Илон Маск, призна дека понекогаш претерува на Твитер, поради што запаѓа во проблеми,...

Илон Маск купи акции од „Тесла“ во вредност од 10 милиони...

Основачот и извршен директор на „Спејс Икс“, архитект за продукти во „Тесла“, и коосновач и извршен директор во Неуралинк „Илон Маск“ купи акции од...

Истрага за измама против „Тесла“ и Илон Маск

Американската Комисија за хартии од вредност (СЕЦ) соопшти дека отпочнала истрага против автомобилската компанија „Тесла“ и нејзиниот директор Илон Маск поради измама. Истрагата е заснована...

Илон Маск: Размислувам да ја претворам „Тесла“ во приватна фирма

Главниот извршен директор на „Тесла“, Илон Маск најави дека размислува да ја претвори компанијата во приватна фирма, набрзо откако се појави информација дека фонд од...

Македонците се обидуваат да дојдат до милијардите на Маск преку Твитер

Македонците се придружија на твитер-кампањата за „пристап“ до милијардите на Илон Маск, меѓу бројните барања за помош и инвестиции од целиот свет кои пристигнуваат...

Среќен крај на пештерската голгота?

Вкупно осум момчиња досега се извлечени од пештерата во Тајланд. Извори на Си-ен-ен што учествуваат во спасувањето вчера изјавија дека операцијата привремено ќе биде...

Илон Маск го исполни ветувањето, носејќи мини-подморница во Тајланд

Американскиот претприемач Илон Маск преку Твитер соопшти дека се наоѓа во Тајланд со прототипот на мини-подморница со цел да учествува во акцијата за спасување...

Маск тврди дека производството на „Тесла“ е саботирано

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск во писмо распространето до вработените на компанијата вели дека неименуван човек, кој работи во компанијата, ги саботирал нејзините...

Луѓето собираат пари за да му купат нов кауч на милијардерот...

Луѓе од целиот свет собираат пари преку Интернет со цел да му купат нов кауч на Илон Маск, чие богатство се проценува на 19,2...