Ознака: извршен одбор

Извршниот одбор ја потврди оставката на Ковачевски, директни внатрепартиски избори во...

Извршниот одбор на СДСМ, по потврдувањето на повлекувањето од функцијата на претседателот на партијата Димитар Ковачевски, на вчерашната седница ја задолжи Централната изборна комисија...

Ковачевски овластен да разговара за техничка влада, Митрески кандидат за претседател...

Одлучи извршниот одбор на СДСМ Извршниот одбор на СДСМ вечерва со акламација го избрал Јован Митрески за кандидат за претседател на Собранието, а претседателот на...

СДСМ вечерва се очекува да ги потврди првите кандидати за градоначалници

Првите дваесеттина кандидати за градоначалници се очекува да бидат потврдени на денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ. Засега е извесно дека за градоначалник на...

СДСМ избра нов Извршен одбор

Централниот одбор на СДСМ избра нови членови на Извршниот одбор, нов организационен секретар и секретар за меѓународна соработка. Лидерот на партијата, Зоран Заев, најави...