Ознака: изборна кампања

ВМРО-ДПМНЕ ќе води позитивна кампања што ќе ја врати довербата на...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Охрид на првиот ден од предизборната кампања за престојните парламентарни избори, порача дека партијата ќе води позитивна...

Ковачевски вети засилена борба против корупцијата, реформи во судството, повисоки плати...

Решителна и поефикасна борба против корупцијата, реформи во судството, повисоки плати и пензии, поддршка за младите и стопанството, најави денеска претседателот на СДСМ Димитар...

Убеден сум дека ќе ставиме печат на голема победа за европска...

СДСМ ја почна кампањата за парламентарните избори Убеден сум дека за 20 дена од денеска заедно ќе ставиме печат на голема победа и успех за...

ДУИ симулира седница на која Бугарите влегуваат во Уставот, Села е...

„Европскиот фронт“ предводен од Демократската Унија за интеграција симулираше конститутивна седница на Собранието, со тоа, сликовито прикажувајќи што би се случувало ако победат на...

Срам за предизборниот процес е отсуството на соочување на претседателските кандидати,...

На непосредните средби што ги имам со граѓаните го претставувам она што може да се каже кога со некого разговарате очи в очи и...

Не ги ставајте игрите на среќа во кампањите, апелираат од „Сакам...

Во име на 10 илјади вработени и нивните семејства уште еднаш апелираме секторот игри на среќа да престане да се злоупотребува во предизборните кампањи...

Грција реагира за Преспанскиот договор во изборната кампања, а сѐ уште...

Грчките медиуми пишуваат дека Атина одблиску ги следи политичките изјави поврзани со Преспанскиот договор и употребата на името Македонија во изборната кампања, додека грчкиот...

Ако се поништи Преспанскиот договор ние излегуваме од НАТО, кажа Пендаровски

Ако се поништи Преспанскиот договор ние излегуваме од НАТО. Просто кажано, ќе нѐ исклучат од организацијата. Ако таа госпоѓа (се однесува на Гордана Силјановска-Давкова...

Ставовите за Преспанскиот договор во предизборните дебати се во фокусот на...

Грчките медиуми ставаат акцент на ставовите во однос на Договорот од Преспа и употребата на името, изразени од лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Димитар...

СДСМ ветува просечна плата од 1.100 евра, ВМРО-ДПМНЕ нуди 1.198 проекти

Претставени програмите за парламентарните избори, денеска ќе се знае редоследот на претседателските кандидати Активностите на учесниците на двојните избори за претседател на 24 април и...