Ознака: изборна кампања

Тројца кандидати, 6 прашања, 18 различни одговори

ЕКСКЛУЗИВНО ВО ДЕНЕШНИОТ БРОЈ: ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ НА ПРЕТЕНДЕНТИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА Во самиот финиш на изборната кампања, пред првиот круг гласање на 21 април,...

ДИК: Навреме поднесeни првите финансиски извештаи за изборната кампања

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски вели дека организаторите на изборните кампањи за претседателските и за предвремените локални избори во три општини навреме...

Силјановска-Давкова ја почнува кампањата од родниот Охрид

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова ја почнува кампањата за претседателските избори од нејзиниот роден град Охрид, како што соопшти преку нејзиниот фејсбук-профил. - Добро утро...