Ознака: Златна лига

Осиек трет предизвик за Македонија

Црвено-жолтите утре ќе играат против домаќинот Хрватска, а в сабота против Шпанија ОДБОЈКА – ЕВРОПСКА ЗЛАТНА ЛИГА Сениорската одбојкарска репрезентација на Македонија утре и в сабота...

Македонија вечерва почнува нов настап во Европската златна лига

Ќе дадеме максимум и тоа е најважно за нас. Естонците и Чесите ги променија составите, но и ние сме подмладени, така што ќе играме...

Прва победа за македонските одбојкари во европската Златна лига

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва ја совлада Белгија со 3-1, по сетови 25-21, 25-23, 17-25 и 25-21. На натпреварот одигран во СЦ „Борис Трајковски“ „црвено-жолтите“ до...

Ѓоргиев: Би било добро да ги добиеме сите мечеви дома

Тешки, силни противници, не ни останува ништо друго освен добро да се подготвиме и да одиграме најдобро што можеме, вели капитенот Никола Ѓоргиев, по...

Шест стари познаници се можни ривали во Златната лига

По денешната ждрепка ќе биде познато во која од трите групи ќе игра Македонија на деби-настапот во оваа конкуренција. Од 11-те можни противници, Македонија...

Македонија ќе дебитира во Златната лига во одбојка

Ждрепката за составот на групите е закажана за 17 декември во Луксембург Машката одбојкарска репрезентација на Македонија, во мај и во јуни 2020 година, ќе...

Македонија ќе игра во Златната лига во одбојка?

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија в година можеби ќе се натпреварува во Златната европска лига, во која треба да играат 12 репрезентации. Одбојкарската федерација...