Ознака: збогатување

Се збогатува просторот во основното училиште „Свети Климент Охридски“ во Бутел

Изминатите два месеца општинските власти на Бутел интензивно работеа на облагородување на просторот во основното општинско училиште „Свети Климент Охридски“. Како што информираат општинските власти,...

Безос и Маск меѓу оние што најмногу профитирале за време на...

Комбинираното богатство на американските милијардери, вклучувајќи ги основачот на „Амазон“, Џеф Безос, и на „Тесла“, Илон Маск, се зголеми 10 проценти за време на...

Иран продолжи со збогатување ураниум

Иранските власти соопштија дека земјата ќе почне со збогатување ураниум до 5% за својата нуклеарна централа „Башер“, што е повеќе од 3,67%, колку што...