Ознака: затвор „Идризово“

Вработени во затворот „Идризово“ завршиле на Токсикологија по пожар во женското...

Четворица вработени во затворот „Идризово“ се пренесени на Универзитетската клиника за токсикологија како последица од пожарот што вчера избувнал во женското одделение од затворот,...

Жените кои издржуваат казна затвор ќе ги имаат истите права и...

Жените кои издржуваат казна затвор ќе ги имаат истите права и поволности како и мажите, соопштуваат од Министерството за правда, откако министерот Кренар Лога...

Починат затвореник најден во затворот „Идризово“

Седумдесет и двегодишен скопјанец вчера бил пронајден мртов во затворот „Идризово“. Како што се наведува, затвореникот С.П. бил најден мртов без траги на насилство. На...

Распишана потерница по Игор Спасов

Специјалецот Игор Спасов, кој е осуден на 14 години затвор за убуството на Мартин Нешкоски, од денеска се бара со потерница. Потерницата е објавена на...