Ознака: запален автобус

Автобус се запали кај Стража, нема повредени патници

Автобусот, којшто се запали утрово кај Стража, се движел на редовна линија Скопје - Охрид. Нема повредени патници, а во гаснењето интервенирале гостиварските пожарникари....

Се запали автобус на патот Охрид- Кичево, сообраќајот е во прекин

Од засега непознати причини се запали автобус на патот Охрид – Кичево. Возачот навремено се евакуирал, а патници во него – немало. Неофицијално, пожарот започнал...

Се запали автобус полн со патници кај Нова Горица

Автобус полн со патници се запали и изгоре во близина на Нова Горица, Словенија. Во автобусот, според информациите имало четириесет патници, но за среќа...

Ситуацијата со запалениот автобус на ГП Табановце под контрола, сообраќајот се...

Ситуацијата на ГП Табановце, каде што денес околу 16 часот во двокатен автобус со новосадски регистарски таблички избувна пожар, е ставена под контрола. Според...

Запален автобус предизвика застој на ГП Табановце

Запален автобус предизвика застој на граничниот премин Табановце. На преминот има метеж и не е дозволено поминување. Затворени се двата правци за влез и излез...