Ознака: законски измени

Тошковски: Единствен начин да се нормализира хаосот со патните исправи е...

Има само еден начин да се нормализира работата и тоа уште од утре. Нека седнат пратениците од ДУИ и СДСМ во Собрание, нека гласаат...

Предложените измени на законот за судска служба се неприфатливи за Независниот...

Предложените измени на законот за судска служба се неприфатливи за Независниот синдикат на судска администрација. Според нив, тие се прават со единствена цел, како...

Изгласано продолжувањето на рокот на возачките дозволи: Решението ќе овозможи намалување...

Собранието попладнево, со 110 гласови „за“, ниту еден против и воздржан, во рамки на 144. седница, по скратена постапка го донесе Законот за измени...

Стапија во сила измените на Законот за воздухопловство, промени кај оперативата...

Стапија во сила новите законски одредби од областа на воздухопловството кои овозможуваат целосно транспонирање на новата регулатива на Европската Унија од областа на воздушниот...

Донесувањето на законски измени без транспарентен процес е спротивно на европските...

Донесувањето на законски измени без транспарентен процес е спротивно на европските стандарди, е заклучокот на денешната седница на Одделот за казниви дела при Врховниот...

Опозицијата побара бришење на член од закон за коридорите, го смета...

Собраниската Комисија за европски прашања денеска расправа за предложените измени на законите поврзани со изградбата на коридорите, означени со европско знаменце, која стартуваше со...

Критики за европското знаменце на законите за коридорите, реакции и за...

Владата вчера усвои измени на пет закони поврзани со изградбата на автопатите на коридорите 8 и 10д и ги достави до Собранието со европско...

Автопатите ќе се градат, со или без законските измени, во наш...

Со или без законските измени на осумте закони што се во собраниска процедура, автопатите на коридорите 8 и 10д ќе се градат, а наш...

Влада: Нема плаќање на пенали за коридорите ако не се донесат...

Измените на Законот за работни односи кои се во собраниска процедура се однесуваат само на проекти од стратешки и национален интерес и со нив...

Ставот на Пендаровски за потпишување на указот чека на конечната верзија...

Кога ќе ја видиме конечната верзија на сетот закони за автопатските делници ќе можеме да знаеме за секој од нив каков ќе биде ставот...