Ознака: ЗАЕВ МИЦКОСКИ

Пописот одложен, Собранието одблокирано

На неколкучасовната лидерска средба е постигнат договор по неколку клучни прашања за државата и граѓаните. Така, договорено е пописот да се одложи за септември,...