Ознака: жалба

Таткото на Вања останува во притвор, Врховен ја одби неговата жалба

Жалбата против мерката „притвор“ на осомничениот Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања Ѓорчевска, е одбиена како неоснована, соопшти денеска Врховниот суд. - Советот за казниви...

Апелација ја прифати жалбата на Мијалков, Кривичен повторно ќе одлучува за...

Апелациониот суд Скопје ја прифати жалбата на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, и го врати предметот пред Кривичен, за тој повторно да одлучи...

Апелација ја уважи жалбата за условен отпус на Миле Јанакиевски, ќе...

Жалбата на Миле Јанакиевски, со која се бара условен отпуст е уважена и ќе започне на 17 јуни годинава, информираат од Апелациониот суд Скопје. Апелациониот...

Врховен на јавна седница ќе расправа по жалбата за продолжениот притвор...

Во Врховниот суд на Република Македонија утре со почеток од 12 часот ќе се одржи јавна седница по жалбата против мерката притвор на Александар...

Трамп поднесе жалба до Врховниот суд за поништување на забраната за...

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп поднесе жалба до Врховниот суд на Соединетите Држави да го спроведе неговото учество на првичните избори во државата Колорадо,...

Нема основа да ми го ограничат влезот во САД, Анѓушев најави...

Поранешниот вицепремиер и бизнисмен Кочо Анѓушев најави дека ќе ја обжали одлуката на Соединетите Американски Држави кои му забранија влез во земјата нему и...

Македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ од Благоевград ќе поднесе жалба по...

Македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ извести дека им била одбиена регистрација откако на 7 февруари до Агенцијата за регистрација во Благоевград ги доставиле основните...

Асанж поднесе жалба до Европскиот суд за човекови права против екстрадицијата...

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж, кој се бори против екстрадиција од Велика Британија во САД, денеска поднел жалба до Европскиот суд за човекови права...

Русковска останува суспендирана, едногласно отфрлена нејзината жалба

Советот на јавни обвинители на Македонија на денешната 63-та седница, едногласно одлучи жалбата за суспензијата на обвинителката Вилма Русковска да се отфрли како неоснована. Претседателот...

За жалбата на Русковска се дебатира зад затворени врати

Поради списите во предметот и заштита на интегритетот на обвинителката Вилма Русковска, Советот на јавни обвинители ја исклучи јавноста додека се разгледува материјалот и...