Ознака: економска помош

Трамп го потпиша пакетот економска помош од 900 милијарди долари

Под притисок на пратениците во Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп синоќа го потпиша пакетот помош за економијата од 900 милијарди долари, по повеќедневен отпор,...

Мицкоски: Економијата оди надоле, мерките се изборна измама

Покрај серија на прес конференции на власта за тоа како добро се живее и колку многу се помага на економијата, во реалноста имаме вистински...

Младите ќе добијат ваучери од 3.000 до 60.000 денари од Владата

Со 12 милиони евра, Владата ќе ги помага младите и нивната куповна моќ, преку три мерки кои ги воведува за нив. Тие предвидуваат паричната...

Платежните картички од Владата ќе може да се користат во ресторани,...

Платежните картички кои Владата ќе ги додели на невработени, на приматели на социјална помош, на лица со примања до 15.000 денари и на средношколци...

Америка брза за да го активира историскиот пакет за економско олеснување

Историскиот предлог-закон за итни случаи од два трилионa долари за помош на американската економија и на здравствениот сектор во битката да го спречување на...