Ознака: Европско првенство во ракомет

Шпанците пресилни за Словенија, на мегдан со Хрватска за европското злато

Шпанија во недела ќе ја брани европската ракометна титула, откако во полуфиналето во „Теле2 арената“ во Стокхолм со 34-32 релативно лесно ја поминаа Словенија...