Ознака: европски пари

Објектот „Парк“ во Битола нема да се реконструира со европски пари

Делегацијата на Европската Унија во Скопје соопшти дека таа нема да ја финансира реконструкцијата на објектот „Парк“ во Битола. Ова стои во известувањето од...

Ќе има ли европски пари за работниците во бугарската индустрија за...

Загрозени приливи од 800 милиони евра од ЕУ за Бугарија поради тромавата бугарска државна администрација Бугарската држава се соочува со голема веројатност да изгуби стотици...

Обвинение против Лидија Димова, се товари за проневера на 320 илјади...

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднесе обвините против поранешната директорка на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност Лидија...

„Патиштата на хероите“ на МНТ доби европски пари

Проектот „Патиштата на хероите“ на Македонскиот народен театар, кој се занимава со откривање и поддржување на поединците чија еколошка свест придонесува за позитивни општествени...

Со европски пари ќе се подобрува добивањето бесплатна правна помош

Поддршка на реформата на системот за правна помош во земјава и покревање на јавната свест и информирање на граѓаните за постоење на можност за...