Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24820)

Совршено спакувајте ги божиќните подароци

Новогодишните и божиќните празници се приближуваат, а во нашите глави се вртат мисли за давање подароци на роднини и пријатели. Меѓутоа, амбалажата и пакувањето...

Само 10 проценти од административците знаат да работат

ЕУ со разочарувачки оцени за работните потенцијали во македонските институции Во Македонија доминира ставот „ако шефот не ми рече, јас не можам ништо, да не...

Хамилтон е европски спортист број еден за 2019-та

Британецот Луис Хамилтон, актуелниот светски првак во Формула 1, е најдобриот спортист на Европа за 2019 година, во 62-от избор на европските национални новински...

Најдобри во спортот за годинава: Стоилов, Јованоска, одбојкарската репрезентација…

Ракометарот Стојанче Стоилов и каратистката Пуликсенија Јованоска се прогласени за најдобри спортисти на Македонија во 2019 година, во традиционалниот избор во организација на Агенцијата...

Брестовац: Дојде до израз малата минутажа

Само тие што се најподготвени и во најдобра форма ќе одат на ЕП, вели селекторот по двата тест-меча со Кувајт, во подготовките за настап...

Социјалните медиуми станаа многу важни за спортот

Социјалните медиуми станаа важна алатка за откривање нова публика и за создавање нови можности за директна комуникација меѓу публиката и нивните омилени тимови, играчи,...

Ливерпул петти пат лидер на Божиќ, ќе биде ли конечно прв...

Ливерпул е единствениот тим што на крајот на сезоната не ја освоил титулата откако на половината од сезоната бил на првата позиција. Последен пат...

Германија бара германски имами

Дури 90 отсто од имамите во германските џамии доаѓаат од странство и често проповедаат на странски јазик. Германските политичари и муслимански групи сакаат верски...

Година на глобални протести

Изненадувачки голем број протести годинава почнаа со гнев изразен кон навидум мали работи, како зголемување на цените на горивата или билетите за јавен транспорт,...