Ознака: диселдорф

Фортуна Диселдорф се подготвува да го размрда фудбалот со бесплатни билети

Клубот од германската фудбалска Бундес-лига 2, Фортуна Диселдорф се подготвува за првиот од своите првични три пробни натпревари за кои ќе има бесплатни билети,...

Аронијан прв по триумфот во тајбрејкот

ТУРНИР ОД 20-ТА КАТЕГОРИЈА ВО ДИСЕЛДОРФ Американскиот велемајстор (ВМ) Левон Аронијан (2.736 рејтинг-поени) победи на силниот велемајсторски турнир во германскиот град Диселдорф (20-та категорија, просечен...

Напад со нож на аеродром во Диселдорф, eден ранет

Еден човек е ранет денеска во напад со нож на аеродромот во Диселдорф, а осомничениот е во бегство, соопштија германските власти. Според германските медиуми, нападот...

Вредна уметничка слика изгубена на германски аеродром пронајдена во контејнер

Уметничка слика од периодот на надреализмот чија вредност се проценува на 280.000 евра, која била заборавена од бизнисмен на аеродромот во Диселдорф, пронајдена е...