Ознака: Ден на жалост

Прогласен Ден на жалост во oпштина Кисела Вода

Со едноминутен молк членовите на Советот на oпштина Кисела Вода ја започнаа денешната вонредна седница свикана поради смртта на поранешната градоначалничка Билјана Беличанец. На...

Втор ден на жалост по автобуската несреќа, се утврдуваат причините

Во земјава денеска е втор ден жалост по сообраќајката во која завчера на патот Скопје-Тетово загинаа 14 лица, а 37 беа повредени откако кај...

Кавадарци ја откажа манифестацијата по повод Свети Трифун

Кавадарци ја откажа денешната манифестација по повод Свети Трифун поради тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово во која загинаа 14 лица. – Ова е голема...

Во Охрид утре ден на жалост

Советот на општина Охрид на денешната вонредна седница свикана по повод ненадејната смрт на градоначалникот Јован Стојаноски едногласно донесе одлука утрешниот ден (17 декември)...

Ден на жалост во Италија

Во Италија денеска е прогласен Ден на жалост поради жртвите од уривање на надвозникот во Џенова, при што загинаа 38 луѓе, а од 10...

Во Италија утре е прогласен Ден на жалост

Во Италија утре е прогласен Ден на жалост поради жртвите од уривање на надвозникот во Џенова, при што загинаа 38 луѓе, а од 10...

Во Хрватска утре е Ден на жалост поради смртта на Оливер...

Владата на Хрватска донесе Одлука за прогласување Ден на национална жалост поради смртта на Оливер Драгојевиќ што ќе биде во вторник на 31 јули. Денот...

Ден на жалост во Велес

Со одлука на општинскиот совет, денеска во Велес е Ден на жалост  поради погребот на трите деца што завчера го загубија животот во пожар во...