Ознака: Дебар

Приведени четири лица што ја тргнале пломбата за да се дружат...

Полициски службеници од СВР Скопје, во соработка со Државниот пазарен инспекторат, извршиле контроли во 229 угостителски објекти во однос на тоа дали се почитуваат...

Жител на Дебар заболен од коронавирус наместо во изолација шетал низ...

Полицијата поднесе кривична пријава против жител на Дебар, заболен од коронавирус, кој наместо да седи во изолација бил затекнат во возило. Според информациите на МВР,...

Одбележана 76-годишнината од смртта на Ибе Паликуќа

Претставници од боречката организација од Кичево и Дебар и на општината од родниот град, денес го посетија спомен-обележјето во село Премка, каде пред 76...

Изложба на Адем Сулејманоски во Центарот за култура во Дебар

Денес во изложбениот салон од Центарот за култура во Дебар, ќе биде отворена изложба на Адем Сулејманоски, академски сликар од овој град, кој на...

Центарот за култура во Дебар со низа културни случувања до крајот...

И покрај проблемите со коронавирусот кои се чувствуваат во сите сфери на човековото живеење, Центарот за култура во Дебар, сепак, во рамките на годишната...

Дебрани организирале фудбалски турнир во време на епидемија

Дебарската полиција поднесе кривични пријави против двајца жители на селото Долно Косоврасти, на возраст од 21 и 22 години, поради сомнение за сторено кривично...

Наместо во самоизолација го пронашле пред кафеана

Против 19-годишник од Дебар поднесена е кривична пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. - На 19.7.2020 во 2:30 часот пред угостителски објект...

Мицкоски и Дурловски во Дебар: Време е градот да добие музеј

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со носителот на Изборната единица 5, Игор Дурловски, ја посети општината Дебар и оствари посета со населението. На...

Дебранец им дал речиси илјада евра на двајца измамници

Дебранец на возраст од 85 годни во попладневните часови на 29 јуни во полиција пријавил дека утрото, на пат во Дебар, бил измамен од...

Се менува состојбата во Дебар, новозаразени се 18 лица

Во Дебар, градот кој беше под карантин откако стана жариште на коронавирусот, а подолг период немаше нови заболени, ситуацијата драстично се менува. Во последниве 24...