Ознака: Дебар

Во Дебар гласаат болни и изнемоштени лица

-Во моментов вршиме распределба на изборниот материјал за сите гласачки места, а материјалот треба да го подгне и избирачкиот одбор кој ќе го спроведе...

Земјотрес во Дебар, епицентарот бил во Албанија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во...

ДИК го отфрли барањето на АА и Алтернатива за поништување на...

Државната изборна комисија на денешната седница со 4 гласа „против“ и 3 „за“ го отфрли приговорот на коалицијата на Алијансата за Албанците (АА) и...

Кривична пријава за жена од Дебар, го тепала нејзиниот осумгодишен син...

Полицијата поднесе кривична пријава против 28-годишна жена од Дебар која физички го малтретирала нејзиниот син и го терала да питачи. Според информациите на МВР,  М.Н.(28)...

Затворен угостителски објект во Дебар, приведен сопственикот

Ноќеска полицијата затворила угостителски објект од Дебар а сопственикот бил лишен од слобода бидејќи не биле почитувани времените мерки и протоколи. Според информации од МВР,...

Жител од Дебар измамен и оштетен за 80.000 евра

Жител од Дебар бил измамен и оштетен од негови сограѓани откако претходно на еден од нив му позајмил пари во вредност од 80.000 евра...

Украден автомобил на жител од Дебар

Жител од Дебар бил измамен кога од него било побарано да го изнајми својот автомобил, а потоа лицето на кое возилото му било изнајмено...

Земјотрес почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово

Земјотрес со јачина од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22 часот и 43 минути бил почувствуван од страна на населението во...

Жителите на Дебар и околината добија струја

Стручните лица од интервентите екипи на АД МЕПСО по непрекината 16-часовна работа успеаја да го вклучат под напон 110-киловолтниот далновод ТС Вруток – ТС...

Дебар и околните места останаа без струја поради невремето

Силното невреме и мразот предизвикаа прекин во снабдувањето со електрична енергија на градот Дебар и околни населени места. Тежината на мразот и силното невреме во...