Ознака: двојки

Одредени се двојките за клупското Светско првенство

ФУДБАЛ Ждрепката за клупското Светско првенство (СП) годинава во Саудиска Арабија одреди дуел во второто коло помеѓу мексиканскиот дебитант Клуб Леон (првак на Северна Америка)...

Ивановски четвртфиналист, а со Марковски полуфиналист во двојки

ТЕНИС - ТУРНИР ВО МАДРИД Младиот македонски тенисер Калин Ивановски (623-ти на АТП-листата) ја впиша и втората победа на турнирот што се игра во Мадрид...

Елмас ќе се соочи со „орлите“ во осминафиналето на ЛШ

Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во Нион попладнево со ждрепка беа одредени двојките за осминафиналето во Лигата на шампионите. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас...

Ѓорческа го освои турнирот во двојки во Грузија

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа го освои турнирот во двојки што се играше на фјучерсот кој се игра во Телави, Грузија. Ѓорческа заедно со својата партнерка...

Енормно расте бројот на двојки што се запознаваат преку интернет

Спроведеното истражување анализирано од универзитетот „Стенфорд“ покажало дека меѓу 1995 и 2017 година бројот на хетеросексуалци што го запознале својот партнер на интернет се...

Ѓорческа во четврт-финалето како прва носителка во двојки

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и Хрватката Мариана Дражиќ се пласираа во четврт-финалето во конкуренција на двојки, на турнирот во Анталија (Турција), што се игра...

Вимблдон заврши за Енди Мареј, Баутиста Агут ќе му се спротистави...

Супер-партнерството на Енди Мареј со Серена Вилијамс заврши во третото коло во мешани двојки на Вимблдон, откако тие загубија со 6:3/4:6/6:2 од првите носители,...