Ознака: давење

Најмалку 30 мигранти се удавија во близина на Тунис

Брод што превезувал мигранти потонал во близина на брегот на Тунис, шти што најмалку триесет патници се удавиле. Бродот се превртел во близина на...

Осумгодишно девојче од Скопје се удавило во базен

Синоќа во комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено починато осумгодишно девојче од селото Бардовци, Скопско. Девојчето, како што јави МВР, околу 21.15 часот се удавило...

Убиство во Кичево, маж пронајден задавен

Седумдесет и петгодишен маж бил пронајден мртов во неговата семејна куќа во селото Црвевци, Кичевско. Од обвинителството соопштија дека мажот во куќата живеел сам, а...

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се...

Македонски државјанин се удавил во Дубровник

Мртво тело на 30- годишен државјанин на Македонија е извлечено од морето во близина на Дубровник, пренесуваат хрватските медиуми. Полицијата врши увид во кој се...

Жена се удави во Вардар во Гостивар

Жена го загубила животот откако паднала во Вардар во Гостивар. Според првичните информации, телото на жената било извлечено од речното корито во близина на...

Жена од Косово се удавила во Треска во Сарај

Триесет и едногодишна жена од Косово вчера се удавила во реката Треска во Сарај. Како што соопшти МВР, се работи за М.Ц. од Приштина која...

Девојче се удави во дупка со вода на градилиште во Илинден

Девојче родено во 2005 година поладнево се удавило во општина Илинден, во ископ исполнет со вода каде што се градел објект. Трагедијата се случила на...