Ознака: давење

Спасени од давење три македонски државјанки на плажата Голем во Албанија

Три македонски државјанки на возраст од 48, 60 и 66 години вчера попладне се спасени од давење на плажата Голем кај Каваја, на албанското...

Дваесет и двегодишно момче од Шпанија се удавило во градскиот базен...

Доцна попладнево во СВР Битола е пријавено дека во отворениот градски базен, познат како Олимпискиот базен под Тумбе кафе во Битола, се удавил шпански...

Во Црна Гора се удави 22-годишно момче од Македонија

Момче од Македонија се удавило вчера околу 18 часот на плажата „Утјеха“ во Црна Гора, објави црногорскиот портал „Приморски“. Според информациите на порталот, 22-годишното момче...

Драма во Зоолошка: Спасено од давење мајмунчето Делфина, мајката го отфрлила,...

Во зоолошка Делфина има посебно креветче. Смените на работа на Зера се 12-часовни и додека ги завршува обврските гибончето го чуваат нејзините колеги. Дома...

Момче од Косово се удави во Караниколичкото Езеро

Дваесетгодишно момче од Косово се удави во Караниколичко Езеро. Како што информира полицијата, вчера во 14.50 часот било пријавено во Полициската станица за Граничен...

Извлечено и телото на мажот кој се обиде да ја спаси...

Од водите на Вардар е извлечено и телото на 45-годишен маж кој утринава скокнал во реката кај Гостивар за да спаси 19-годишна девојка. Претходно околу...

Девојка се удавила во Вардар, се трага по човек кој се...

Од водите на реката Вардар во Гостивар, околу 3 часот изутринава, било извлечено телото на 19- годишна девојка којашто околу полноќ скокнала во реката,...

Се удавија 27 мигранти кај брегот на Мавританија

Најмалку 27 луѓе се удавиле кај брегот на Мавританија, кога се превртело бротчето кое превезувало мигранти. Крајбрежната стража на Мавританија денеска спасила едно лице...

Безбедноста на вода ненаучена лекција

ТРАГИЧНИОТ НАСТАН СО ДАВЕЊЕ ВО ПРЕСПАНСКО ЕЗЕРО КАКО ПОВОД Капачите што користат педалинки мора да носат и елеци за спасување. На плажите треба да функционира...

Пронајдено телото на удавеното момче од Ресен

По речиси 33 часа потрага, пред само неколку минути нуркачите на специјалните единици на МВР го пронајдоа телото на удавеното 16-годишно момче од Ресен...