Ознака: г.г Стефан

Патријархот Вартоломеј: Голема радост на небото, зашто одамна скинатата риза на...

Вселенскиот патријарх г. Вартоломеј вчера на нашиот архиепископ г. Стефан му го предаде Патријаршискиот и синодален акт на Вселенската патријаршија за примање на Охридската...

Г.г. Стефан: Никогаш не се дошло до вистината со отстапки од...

Божјата љубов кон нас се покажа во тоа што Бог Го испрати во светот Својот Единороден Син за да живееме преку Него, пишува во...

Г.г. Стефан: Пандемијата покажа колку човекот е мал и немоќен

Во пресрет на Бадник и Божиќ кои на 6 и 7 јануари ги собираат православните верници прво на домашна трпеза, а потоа ќе ги...