Ознака: голема кашлица

Нови 44 случаи на голема кашлица, вкупната бројка на заболени достигна...

Од 10 до 16 мај пријавени се 44 нови случаи на голема кашлица во државава, со зголемување од трипати споредено со претходниот седмодневен период....

Вкупно 538 случаи на голема кашлица до 2 мај, регистрирани првите...

Нови 22 случаи на голема кашлица се пријавени во државава од 26 април до 2 мај. Најголем дел од случаите се пријавени во рамките...

Хоспитализирани четири лица со голема кашлица, нови 27 случаи

Нови 27 случаи на голема кашлица се евидентирани од 19 до 25 април, што е намалување од 41,3 проценти, споредено со претходниот седмодневен период....

Нови 46 случаи на голема кашлица од 12 до 18 април,...

Од 12 до 18 април пријавени се 46 нови случаи на голема кашлица во државава, со зголемување од 4,5 отсто споредено со претходната недела,...

Нови 44 случаи на голема кашлица од 5 до 11 април,...

Од 5 до 11 април пријавени се 44 нови случаи на голема кашлица, со намалување од 10 отсто споредено со претходниот седмодневен период. Најголем...

На Детска клиника има шест деца со пертусис болнички лекувани, подолго...

Од почетокот на годинава се регистрирани 410 случаи на голема кашлица, од кои моментално шест се болнички лекувани на Детската клиника, претежно доенчиња -...

Хоспитализирани уште девет лица со голема кашлица, вкупно 399 случаи во...

Пријавени се 50 нови случаи на голема кашлица во периодот од 29 март до вчера, со намалување од 21,9 отсто споредено со претходниот седмодневен...

Во Скопје регистрирани 312 случаи на голема кашлица, се следи состојбата...

Вкупно 312 случаи на голема кашлица се регистрирани во Скопје годинава, за МИА утрово потврди доктор Лулзиме Бајрами од Центарот за јавно здравје. Во...

За една недела пријавени 72 нови случаи на голема кашлица, девет...

Од 15 до 21 март, пријавени се 72 нови случаи на голема кашлица. Во однос на географската дистрибуција, најголем дел од случаите се пријавени...

Пристигнати се вакцините за возрасни против голема кашлица, веднаш можат да...

Вакцините ДиТеПер за возрасни против голема кашлица се пристигнати во државата и веднаш ќе можат да се аплицираат, најави министерот за здравство Илир Демири,...