Ознака: гледаност

Австралијките со нов рекорд на гледаност

Денеска во Бризбејн (10 ч.), Австралија, ќе се одигра мечот за третото место против Шведска, а утре во финалето во Сиднеј (12 ч.) ќе...

Женското фудбалско ЕУРО 2022 најгледано во историјата

Европското фудбалско првенство 2022 за жени било најгледано издание досега со бројка од 365 милиони гледачи кои во живо ги следеле натпреварите - објави...

ЕП за фудбалерки ќе има рекордна гледаност

Веќе се продадени рекорден број билети за Европското првенство (ЕП) за фудбалерки, објави Европската фудбалска унија (УЕФА) на својата интернет-страница, во пресрет на ЕП...

Втората сезона на „Бриџертон“ го собори рекордот на гледаност

Топ листата на најгледани достигнувања на „Нетфликс“ постојано се менува и иако се чинеше дека некои рекорди не можат да се обноват, тоа неколкупати...

Рекордна гледаност на четвртфиналните натпревари

Осумте четвртфинални натпревари во женската Лига на шампионите ги гледале 180.846 гледачи, што е историска бројка, не само за ова натпреварување туку и за...

„Игра на октоподи“ ги урна сите рекорди на гледаност

Серијата „Игра на октоподи“ во октомври официјално стана најгледаната серија на Нетфликс на сите времиња. Од Нетфликс објавија дека оваа серија ги соборила сите...

Гледаноста на „оскарите“ забележа пад на рекордно ниско ниво

Рејтингот на американските телевизии за церемонијата на „Оскарите“ падна на ново најниско ниво, според првичните податоци на „Нилсен“ за неделното шоу. Публиката на ТВ-мрежата што...

Гледаноста на „оскарите“ во САД паднала на најниско ниво

Гледаноста на преносот на 92-та церемонија за доделување на „оскарите“ годинава паднала на најниско ниво од нејзиното организирање, и драстично е намалена во однос...

Војната за најголема гледаност ќе заврши со солзи

„Јутјуб“ и „Бајтденс“ можеби ќе бидат единствените победници додека војуваат другите стриминг-сервиси  Фајненшел тајмс Технолошките и медиумските гиганти се во војна со тоа што вложуваат милијарди...

СП 2019 поставува рекорди во гледаност

По групната фаза на СП во Германија и во Данска просекот на гледачи во салите е над 8.000 по натпревар, што е, на пример,...