Ознака: гафови

Гафови на најверојатните кандидати за претседател на САД: Трамп ги смеша...

Американската јавност повторно изрази загриженост за возраста на најверојатните кандидати за претседател од Републиканската и од Демократската партија Доналд Трамп и Џо Бајден, откако...

Шефови полни со блефови и гафови

Во јавноста се објавени пикантерии од телефонскиот разговор меѓу Макрон и Путин снимен четири дена пред инвазијата на Украина. Рускиот претседател за време на...

Не овој петок, следниот вторник

Македонија нема проблем со законската регулатива туку има проблем со изигрувањето и непочитување на законските акти. Има проблем со политички зулумќари што правото и...

Протоколарни гафови

Селфањето на македонскиот премиер беше невообичаена и непромислена работа! Сериозен политичар со висок ранг по правило со себе не носи мобилен телефон, а неговиот...

Кој го испишува сценариото за претставата „македонска политика“?

Комедија, трагедија или трагикомедија на домашната политичка сцена Професорот Љубомир Цуцуловски тврди дека од независноста на земјава, па досега политичарите си играат и глумат држава...

Многу гафови во двата табора

Познавачите забележуваат дека во една сериозна референдумска кампања не смее да се остави простор за какви било двосмислени толкувања Водечките пораки од кампањата за претстојниот...

СТРАТЕГИСКИ ГЕМ-СЕТ

Зад димната завеса на т.н. лидерска средба и бурата околу референдумското прашање, незабележително мина информацијата за посетата на експерти од позната фирма за стратегиски...