Ознака: владини мерки

Маркетите ја почитуваат владината одлука за намалување на цените, од идната...

Од влегувањето во сила до овој момент, задоволни сме како се почитува владината Одлука од страна на трговците, рече денеска министерот за економија Крешник...

Прехранбената индустрија, водостопанствата и училиштата може да склучуваат договори за поевтина...

Владата пред седум дена донесе одлука со која го задолжи АД ЕСМ преку ЕСМ продажба до 30 април идната година да ги снабдува со...

Вработените во јавниот сектор со преземања ќе одат каде што недостасува...

Секоја институција треба да направи функционална анализа, која е неопходна за да може да се види дали има доволен број на вработени, дали тие...

Угостителите можат да сметаат на владините мерки, но не и банките,...

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, осврнувајќи се на владините мерки за енергетската криза, рече дека угостителите и хотелиерите ќе добијат поддршка, а рудниците,...

Проф. Димитров: Гаснењето сијалици не е решение, граѓаните не можат да...

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви...

Угостителите нема да ги користат владините мерки

Угостителите од сите градови во Македонија, кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат,...