Ознака: владина делегација

Владина делегација положи цвеќе на вечното почивалиште на Киро Глигоров

Делегација на Владата предводена од вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ заедно со заменик-министерката за правда Викторија Аврамовска-Мадиќ, денеска положи цвеќе на вечното почивалиште...

Владина делегација оддаде почит пред споменикот на Гоце Делчев по повод...

По повод одбележувањето на 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба, делегација на Владатa положи цвеќе и оддаде почит на великанот Гоце Делчев пред...

ГАЛЕРИЈА: Владина делегација предводена од премиерот Ковачевски положи цвеќе на вечните...

По повод одбележување на 8 Септември - Денот на независноста на државата, владина делегација предводена од претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, утрово положи свежо...

Груби и Бочварски ќе положат цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Државни одбележувања на 150-годишниот јубилеј од раѓањето на великанот Гоце Делчев По повод одбележувањето 150 години од раѓањето на Гоце Делчев, Владата утре, на 4...

Владина делегација положи свежо цвеќе на денот на АРМ

Владина делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за труд и социјална политика, Јагода...

Владина делегација положи цвеќе на историските спомен-обележја посветени на Илинден во...

Владина делегација положи венци свежо цвеќе на историските спомен обележја посветени на Илинден во Крушево. Утринската програма од централните државните почести по повод Денот на...

(Видео) Владина делегација положи цвеќе на партизанските гробишта во Бутел

Делегација на Владата предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за надворешни работи, Бујар Османи, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и министерката за...

Владината делегација во Лондон на повеќе средби со фокус на енергетиката

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, во придружба на министерката за финансии Нина Ангеловска и министерот за економија Крешник Бектеши, како дел од агендата од еднодневната...