Ознака: Владимир Туфегџиќ

Бојан Јовановски однесен на операција, неговиот адвокат тврди дека е животозагрозувачка

Во тек е операција на Бојан Јовановски - Боки 13 во болницата „Свети Наум Охридски“ - Скопје, објави „Макфакс“. Тој утринава бил однесен во...

Дојдоа, видоа, заминаа, што сега? – утре колумна на м-р Владимир...

Поранешниот долгогодишен судија во одделението за борба против организираниот криминал и корупција, а сегашен адвокат м-р Владимир Туфегџиќ, одличен познавач на меѓународно-правната материја за...

Судскиот совет констатираше престанок на функцијата на Владимир Туфегџиќ

Судскиот совет на денешната седница констатира престанок на судиската функција на судијата Владимир Туфегџиќ, судија во Основен кривичен суд Скопје. Престанокот на функцијата се случува...

Џолев: Судијата Туфегџиќ нема да суди на организаторите на 27 април

Претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев, соопшти дека судијата Владимир Туфегџиќ нема да им суди на организаторите на 27 април бидејќи наговата ќерка дала...

Брзина на сметка на правичноста?!

Какви бенефиции ќе имаат граѓаните ако се реализира иницијативата за промена на Законот за кривична постапка (ЗКП)? Како би се одразиле промените на ЗКП...