Ознака: вила

Неверојатната убавина и суровата реалност на славната вила на Помпеја

Куќата на Ветиите повторно се отвори за јавноста по 20 години Куќата на Ветиите, која важи за една од најпознатите вили во археолошкиот парк во...

Со четирите милиони долари од вилата на Тито ќе се купи...

Македонија доби четири милиони долари од продажбата на заедничкиот имот на поранешна Југославија во Њујорк, а ќе се искористат за потребите на МНР за...

Вилата на Тито во Њујорк има масонско минато

Занимлива историја на југословенската резиденција лоцирана на Петтата авенија 854 на Менхетн, во Њујорк Една од најстарите њујоршки вили, поранешна резиденција на југословенската мисија во...

Изнајмувањето на вилата на Тито во Сплит чини четири илјади евра...

Вилата на Тито е една од најатрактивните локации во Далмација за свадби, а саботите до почетокот на пандемијата на коронавирус биле резервирани две години...

Меган и Хари ќе изнајмат луксузна вила на Малибу

Фотографиите од луксузниот имот во Малибу што сакаат да го изнајмат Меган и Хари се појавија во медиумите. Вилата Петра Манор е поранешен дом на...

Вилата во која живееше Јованка Броз оди на продажба или под...

Србија не е во можност да издвои 2,5 милиони евра за реновирање на куќата на Јованка Броз во елитната белградска населба Дедиње, па поради...