Ознака: Ван Дајк

Ја почнуваме сезоната како и секоја друга, на победа на секој...

Имаме добар тим, се надевам дека ќе немаме поголеми проблеми со повредите и очекувам дека повторно ќе имаме одлична сезона, вели Ван Дајк, пред...

Клоп: Ван Дајк и Гомез го пропуштаат ЕП?

ФУДБАЛ Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека е малку веројатно оти центархалфовите Вирџил ван Дајк и Џe Гомез ќе бидат подготвени за Европското првенство...

Меси – Ван Дајк засега е 1-1, се очекува гласањето на...

Каталонскиот весник „Мундо Депортиво“ објави вест дека екипа на „Франс фудбал“ пристигнала во Барселона за да го интервјуира Меси, што наводно е знак дека...

Компани: Ван Дајк е најдобриот бек во историјата на премиер-лигата

Легендата на Манчестер сити, Винсен Компани смета дека поранешниот ривал од Ливерпул, Виргил ван Дајк е најдобриот централен бек кој играл во премиер-лигата, пред...

Кој ќе биде најдобар – Ван Дајк, Меси или Роналдо

Тие беа во трка за минатонеделната награда на УЕФА, а сега се на листата и за признанието од ФИФА, за постигнатите успеси во минатата...

Фудбалер на сезоната 2018/2019: Меси, Роналдо или Ван Дајк?

Лионел Меси од Барселона, Кристијано Роналдо од Јувентус и Вирџил ван Дајк од Ливерпул се во најтесниот круг кандидати за признанието најдобар фудбалер на...

Ван Дајк – фудбалер на сезоната во Премиер-лигата

Вирџил ван Дајк, центархалфот на Ливерпул, е добитник на признанието за најдобар фудбалер на сезоната 2018/2019 во англиската Премиер-лига што ја доделува Асоцијацијата на...