Ознака: брат

Истрага за двојно убиство во Гевгелија – брат ги уби брата...

Oсновното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои сомнение дека сторил две кривични дела - Убиство...

Самите го создадоа големиот брат, а сега се ужасени од него

Реакциите во јавноста се однесуваат на можната злоупотреба на ресурсите на безбедносните агенции за партиско-политички цели. Собирањето разузнавачки информации од страна на агенции како...

Ако размислам здраво – брат ми има право

Во „Колибри“ објавуваме делови од книгата „Од дневникот на Васко Пикаско и Зорка Сештозборка“ на познатиот македонски писател за деца Киро Донев. И ова...

Скопјанец прободен со нож од неговиот брат

Скопјанец заврши на Ургентен центар со повреди, откако бил нападнат во близина на општина Бутел од страна на неговиот брат. „Денеска (09.11.2021) во СВР Скопје...

Братот на авганистанскиот претседател им се придружи на Талибанците

Помладиот брат на авганистанскиот претседател Ашраф Гани, Хашмат Гани, во присуство на водачот на мрежата Хакани, Халил Хакани, рече дека ќе им ја даде...

Помладиот брат на Трамп итно пренесен во болница во Њујорк

Помладиот брат на американскиот претседател Доналд Трамп, Роберт, е хоспитализиран во Њујорк, објави Белата куќа денеска, без дополнителни информации. Портпаролот на Белата куќа, Џад Дир,...

Маж од Сарај се обидел да го убие својот брат за...

Скопското Обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице кое се обидело да го убие својот брат за време на новогодишната ноќ...

Маж во БиХ нарачал убиство на својот брат

Полицијата во Босна и Херцеговина уапси маж кој е обвинет за нарачано убиство за својот брат за сума од сто илјади евра, пренесоа локалните...

Загина братот на водачот на авганистанските талибанци

Братот на Хаибатула Ахунџада, лидерот на авганистанските талибанци, е едeн од најмалку петмината загинати во експлозијата која одекна во џамија во Кета, југозападен Пакистан,...