Ознака: болници

Лончар: Имаме 900 пациенти во ковид-болницата, ова не може да се...

Српскиот министер за здравство, Златибор Лончар, ја посети ковид-болница во Батајница, каде што во моментов се згрижени 900 пациенти. Тој рече дека состојбата во...

Хоспитализирани 995 ковид-пациенти, во Скопје за 24 часа хоспитализирани 55 лица

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во болниците од коронавирус се лекуваат 626 пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава...

Во болниците низ Македонија се хоспитализирани 579 пациенти со коронавирус

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ Македонија е...

Во болниците се лекуваат 597 ковид-пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

718 ковид-пациенти се лекуваат во болниците низ земјата

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во болниците низ Македонија од ковид-19 се лекуваат 872 лица

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава...

Две третини од вакцините во САД се неискористени, казни за болниците...

Повеќе од две третини од вакцините дистрибуирани во САД сè уште не се користени, соопштија медицинските власти. Гувернерите на државите Њујорк и Флорида објавија дека...

Во ковид – центрите во земјава се лекуваат 971 пациент

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците низ земјава е 971...

Во болниците низ Македонија се лекуваат 1.036 заразени со коронавирус

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...