Ознака: болници

Кога познатите ќе го одврзат ќесето

Мајкл Џордан има две клиники за пациенти без здравствено осигурување Мајкл Џордан, кошаркарската жива легенда и миленик на многу генерации вљубеници во магијата на овој...

Професионално обезбедување во болниците

Професионално обезбедување ќе биде ангажирано во јавно-здравствените установи. Ова беше договорено на денешниот координативен состанок во Министерството за внатрешни работи по нападите врз медицинскиот...

Специјалистите ќе ротираат низ болниците во внатрешноста

Министерот за здравство Венко Филипче на вчерашната прес-конференција ја информира јавноста дека проблемот со недостиг од специјалисти во здравствените домови во внатрешноста на земјава...

Преполни болници во Скопје, најзагадената метропола во Европа

Лекарите нагласуваат дека децата и постарите лица се најранливи на загадениот воздух во Скопје. Властите почнаа да спроведуваат мерки, но многу жители сметаат дека...

Можна кражба на податоци од околу 300 германски болници

Лични и веројатно деликатни податоци за пациенти најверојатно се украдени од стотици германски болници, јави ДПА. Асоцијацијата, одговорна за болници во реонот на Рејнланд известила...