Ознака: болници

Во болниците во државата се лекуваат 379 пациенти од ковид-19

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во болниците од коронавирус се лекуваат 1.085 пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во болниците се лекуваат 1.147 пациенти од ковид-19

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во Словенија опаѓа бројот на починати од ковид-19, но болниците се...

Во Словенија 15 лица починале во последните 24 часа како резултат на ковид-19, а потврдени се уште 398 новозаразени, што е значително помалку од...

Намален е притисокот врз болниците, вели Филипче

Притисокот брз болниците е намален, а состојбата со вирусот се смирува, оцени денеска министерот за здравство, Венко Филипче, по состанокот со директорите на ковид-центрите. -...

Шведска може да воведе построги мерки доколку се зголеми притисокот врз...

Шведската влада предупреди на нови и построги мерки доколку луѓето продолжат да ги игнорираат постојните ограничувања и препораки во пандемијата на Ковид-19 и да...

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е...

Болничките капацитети за ковид пациенти се зголемени за 50 отсто

Министерот за здравство Венко Филипче, на утринската координација со директорите на ковид-центрите и претседателот на Комисијата за заразни болести разговараа за епидемиолошката состојба во...

Состојбата во болниците е алармантна

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска одржа координација со директорите на ковид центрите во Скопје на која разговараа за моменталната состојба со капацитетите во...

Во болниците низ Македонија од коронавирус се лекуваат 1.329 пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...