Ознака: боеми

Староградска песна, уметност, поезија и добро вино на боемската улица во...

За првпат во рамките на „Кавадаречко културно лето-2023“ синоќа култната улица „Зелен пазар“ во центарот на кавадаречката чаршија беше претворена во „Боемска улица“. Идејата и организацијата...