Ознака: Бобан Николов

Видео: Николов го постигна првенецот во Лигата на шампионите

Македонскиот фудбалски репрезентативец Бобан Николов со гол во самата завршница го спаси Шериф од пораз на гостувањето против Шахтер 1-1, во последното коло од...

ЛШ со тимови од 15 земји, Шпанија одново најмногубројна

ФУДБАЛ Македонија ќе има неколку фудбалери во групните фази на европските купови сезонава, а Николов со молдавски Шериф ќе игра во ЛШ Македонскиот репрезентативец Бобан Николов ќе...

Израел поразен, Македонија на третото место во квалификациите за ЕП

Македонија со голот на Бобан Николов го совлада Израел со 1:0 за четврта победа на крајот на квалификациите за Европското првенство во 2020, што...

Николов: Во Израел одиме да победиме

Израелците се во мала предност со тоа што играат на свој терен, ги респектираме, но и веруваме во своите можности, изјави селекторот Игор Ангеловски, пред...

Победи на тимови на македонски репрезентативци

Унгарскиот МОЛ Фехервар на македонскиот репрезентативец Бобан Николов победи во првиот меч од квалификациите за пласман во фудбалската Лига Европа, дома, на мечот со...